Opština Prnjavor jedno je od najvećih gradilišta u Srpskoj, u kojoj se građevinske mašine ne gase ni nakon završetka značajnih projekata. „Uz dograđeni dječiji vrtić izgradili smo novu zgradu Muzičke škole, u vrijednosti od 610.000 KM, koju od ovoga mjeseca prvi put pohađaju i srednjoškolci sa naše i susjednih opština. Tako smo stekli lidersku poziciju u muzičkom obrazovanju u ovom dijelu RS“, ističe za „Novosti“ načelnik ove opštine Darko Tomaš. Asfaltirana je i Ulica Save Kovačevića, sa osvjetljenim igralištem rekonstruisan je SC „Siniša Peulić“, a novom „led“ rasvjetom, napokon obasjani su glavna Svetosavska ulica i gradski trg. „U jeku je gradnja druge dionice kapitalnog auto-puta „9. januar“ koji od Doboja do Banjaluke u najvećem dijelu prolazi prnjavorskom opštinom“, naglašava Tomaš. Da se širom opštine radi punom parom uvjerio se i reporter „Novosti“. “Zahvaljujemo što već u prvoj godini ispunjavate obećanja o uređenju gradskog jezgra“, prima Tomaš čestitke sugrađana na Trgu srpskih boraca. Posebno zadovoljni su đaci na izgradnji, u vrijednosti od 200.000 KM, pješačkih staza u ulicama Novaka Pivaševića, Hilandarskoj, Bože Tatarevića, Miloša Kondića i Vojvode Bojovića do ovdašnjih škola i centra grada.

Asfalt – Dok grad dobija novo ruho, istovremeno, neka sela prvi put u svojoj istoriji dobijaju prve metre asfalta. Riječ je o asfaltiranju 1.000 metara puta u Srpovcima i 600 metara u Otpočivaljci.

Večernje Novosti, N.Đ.