Načelnik opštine Prnjavor dr Siniša Gatarić i Đorđe Kovačević, direktor Škole za osnovno muzičko obrazovanje obišli su danas radove na izgradnji nove muzičke škole i tom prilikom skinuli zastavu opštine Prnjavor sa gradilišne table, čime je simbolično označen početak izradnje objekta. „Danas smo označili početak radova na jednom značajnom objektu za razvoj opštine Prnjavor, za dalju edukaciju i razvoj muzičke umjetnosti. Veoma je bitna činjenica da će ovaj objekat biti završen do kraja septembra i da je po svim svojim karakteristikama jedinstven u Republici Srpskoj, jer ispunjava sve pedagoške zahtjeve. Uradićemo sve što je u našoj moći da ta škola u narednom periodu preraste u srednju muzičku školu.“, rekao je Gatarić.

On je naglasio, da je vrijednost investicije 600.000 KM, te da radove izvodi renomirana firma „Proda mont“ iz Doboja, koja je pobjedila na javnom tenderu. Veoma nas raduje početak radova na izgradnji nove muzičke škole, rekao je Đorđe Kovačević, direktor ove škole i naglasio da je ovo nesvakidašnji poduhvat, jer je činjenica da u Republici Srpskoj, pa i u široj regiji ne postoji objekat koji je namjenski napravljen za muzičku oblast. „Imaćemo jedne izvanredne uslove na koje ćemo se morati i naviknuti, jer će takvi uslovi sigurno doprinijeti razvoju i kvalitetnijem radu u nastavi“,rekao je Kovačević. Aleksandar Janjilović, predstavnik firme „Proda mont“ Doboj je rekao da radovi teku planiranom dinamikom, kao i da će biti ispoštovani zadati rokovi gradnje. „Urađene su temeljne trake i spremaju se temeljni zidovi, a ploča će biti urađena u narednih desetak dana. Objekat se sastoji od prizemlja i prvog sprata, koji su opremljeni sa po pet učionica i pratećim prostorijama. U prizemlju je predviđena sala za hor i orkestar, a ukupna površina objekta je 800 kvadrata“, rekao je Janjilović.