Odjeljenje za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Opštinske uprave opštine Prnjavor obavještava poljoprivredne proizvođače (fizička lica), preduzetnike, zadruge i preduzeća koja se bave poljoprivrednom proizvodnjom u sektorima: proizvodnja mlijeka, proizvodnja mesa, uzgoj žitarica i uljarica, uzgoj voća, vinove loze, uzgoj povrća i proizvodnja jaja, da je Projekat Evropske unije EU4AGRI dana 07. decembra 2020. godine objavio Javni poziv potencijalnim korisnicima bespovratnih sredstava za podršku investicijama u primarnu poljoprivrednu proizvodnju.

Javni poziv je objavljen s ciljem postizanja održive poljoprivrede, kontrolisane upotrebe prirodnih resursa i uvođenja dobrih praksi, te stvaranja novih i očuvanja postojećih radnih mjesta.

Ukupno raspoloživa sredstva po ovom javnom pozivu iznose 3,5 miliona KM. Podnosilac prijave može aplicirati za bespovratna sredstva u iznosu od 30.000 KM do 200.000 KM (bez PDV-a). Za svaku investiciju podnosilac prijave mora osigurati vlastito sufinansiranje u iznosu od minimalno 35 % od ukupnog iznosa investicije, izuzev za sektor proizvodnje voća i povrća gdje vlastito sufinansiranje iznosi minimalno 20 %.

Krajnji rok za podnošenje prijava je 15. februar 2021. godine do 15,00 časova.

Sve informacije u vezi javnog poziva i procesa podnošenja prijava, kao i potrebni dokumenti za prijavu na ovaj javni poziv mogu se pronaći na web stranici projekta EU4AGRI https://eu4agri.ba/.

Za sve dodatne informacije poljoprivredni proizvođači mogu se obratiti u kancelarije odjeljenja ili putem kontakt telefona 051/660-860.