Општински штаб за ванредне ситуације одржао је 38. сједницу, на којој је закључено, да је према тренутној епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Прњавор регистровано шест нових лица заражених вирусом корона.

Командант Општинског штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш рекао је, да су новозаражена лица јуче тестирана, да су боравила у карантину од уласка у земљу и да ће у току дана бити пребачена у Бања Луку.

Томаш је рекао, да се у вечерњим часовима очекује долазак суграђана из Аустрије.

„Имамо информацију да долази 29 наших суграђана. Њих 20 долази аутобуским превозом, док 9 долази властитим превозом. Лица ће бити смјештена у карантин у хотелу „Национал“ и у новоформирани карантин у хостелу „Винчић“, рекао је Томаш.

Он је нагласио, да је једно лице које има мјесто пребивалишта у општини Прњавор, а дошло је властитим превозом из Аустрије, задржано на граничном прелазу Градишка.

„Тестирањем у Аустрији, лица је било позитивно на вирус корона и директно ће бити транспортовано у Бањалуку“, рекао је Томаш.

Општински штаб за ванредне ситуације још једном је апеловао на грађане да дисциплиновано поштују све прописане мјере, како би се максимално спријечила могућност даљег ширења вируса и повећање броја обољелих.