На сједници Општинског штаба за ванредне ситуације донесен је и Закључак о раду предшколских установа на подручју општине Прњавор. Закључак објављујемо у наставку.

На основу члана 22. Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број 121/12 и 46/17), члана 43. Закона о заштити становништва од заразних болести („Службени гласник Републике Српске“, број 90/17), члана 59. и 82. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске“, број 97/16 и 36/19), члана 6. Одлуке о организацији и функционисању цивилне заштите у области заштите и спасавања општине Прњавор („Службени гласник општине Прњавор“, број 21/15), на сједници Општинског штаба за ванредне ситуације, одржаној дана 13.03.2020. године, донесен је сљедећи:

З А К Љ У Ч А К

о раду предшколских установа на подручју општине Прњавор

I

У циљу спровођења ванредних мјера за сузбијање ширења корона вируса на подручју општине Прњавор, препоручује се да од 13.03.2020. године, дјеца не иду у вртиће.

II

Задужују се све предшколске установе на подручју општине Прњавор да до 14,00 часова дана 16.03.2020. године, сачине преглед дјеце која су и након препоруке Општинског штаба за за ванредне ситуације боравила у вртићу и да сачине и доставе приједлог који су то минимални капацитети неопходни за смјештај дјеце у вртићима.

III

Сачињену информацију и приједлог доставити начелнику општине до 15,00 часова дана 16.03.2020. године.

Овај закључак ступа на снагу одмах.

Закључак о раду предшколских установа на подручју општине Прњавор