Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић донио је закључак према којем од данас до 31. августа 2016. године угоститељски објекти типа ресторани и угоститељски објекти за исхрану и пиће (угоститељски објекти из члана 10. став 1. и 2. Одлуке о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима на подручју општине Прњавор) могу да раде један час дуже у дане викенда (петак на суботу и субота на недјељу), у односу на прописано радно вријеме. Радно вријеме угоститељских објеката типа ноћни клуб, ноћни бар, диско бар и диско клуб (дискотеке), те угоститељских објеката који се налазе изван зоне становања, а удаљени су најмање 100 м од прве стамбене јединице и угоститељских објеката без обзира на врсту, који се налазе у стамбено пословним објектима колективног становања остаје непромјењено. Закључак је донесен на захтјев угоститеља који обављају дјелатност у угоститељским објектима типа ресторани и угоститељским објектима за исхрану и пиће на подручју општине Прњавор, те указане потребе за дужим радним временом у вријеме трајања љетње туристичке сезоне.

Закључак о радном времену