На градском тргу у Прњавору на дан Васкрса биће одржана 17. Васкршња манифестација под покровитељством начелника општине Прњавор др Синише Гатарића. Културно – умјетнички програм који организује СПКД “Просвјета“ почиње у 16.00 часова дјечијим програмом и избором најљепшег и најјачег јајета. Слиједи духовни дио програма и наступ извођачких ансамбала друштава са подручја општине Прњавор. У 22.00 часа почиње концерт рок групе „Рибља чорба“. У поводу обиљежавања васкршњих празника на градском тргу биће организован и мини сајам. Сајам ће бити отворен 28. априла у 10.00 часова, када ће бити организовано осликавање великог васкршњег јајета. Сајам ће бити продајног карактера и трајаће до 1. маја. На сајму ће се представити произвођачи меда, ракије, слаткиша, цвијећа и осталих производа ручне израде.