Општина Прњавор једно је од највећих градилишта у Српској, у којој се грађевинске машине не гасе ни након завршетка значајних пројеката. „Уз дограђени дјечији вртић изградили смо нову зграду Музичке школе, у вриједности од 610.000 КМ, коју од овога мјесеца први пут похађају и средњошколци са наше и сусједних општина. Тако смо стекли лидерску позицију у музичком образовању у овом дијелу РС“, истиче за „Новости“ начелник ове општине Дарко Томаш. Асфалтирана је и Улица Саве Ковачевића, са освјетљеним игралиштем реконструисан је СЦ „Синиша Пеулић“, а новом „лед“ расвјетом, напокон обасјани су главна Светосавска улица и градски трг. „У јеку је градња друге дионице капиталног ауто-пута „9. јануар“ који од Добоја до Бањалуке у највећем дијелу пролази прњаворском општином“, наглашава Томаш. Да се широм општине ради пуном паром увјерио се и репортер „Новости“. “Захваљујемо што већ у првој години испуњавате обећања о уређењу градског језгра“, прима Томаш честитке суграђана на Тргу српских бораца. Посебно задовољни су ђаци на изградњи, у вриједности од 200.000 КМ, пјешачких стаза у улицама Новака Пивашевића, Хиландарској, Боже Татаревића, Милоша Кондића и Војводе Бојовића до овдашњих школа и центра града.

Асфалт – Док град добија ново рухо, истовремено, нека села први пут у својој историји добијају прве метре асфалта. Ријеч је о асфалтирању 1.000 метара пута у Срповцима и 600 метара у Отпочиваљци.

Вечерње Новости, Н.Ђ.