Територијална ватрогасна јединица у Прњавору ове године добиће нови Ватрогасни дом чију ће изградњу у потпуности из буџетских средстава финансирати општина Прњавор, а укупна вриједност пројекта је око 478.000 КМ.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш и представник предузећа “Тимград” потписали су данас уговор о изградњи новог ватрогасног објекта.

Томаш је рекао да је протеклих мјесеци било понуда за куповину већ постојећих објеката за ову намјену на подручју општине, али је ипак донесена одлука за изградњу новог намјенског објекта који ће бити смјештен на локацији садашње сточне пијаце.

“Увјерен сам да ћемо изградњом новог објекта ријешити проблем смјештаја Ватрогаснсог дома, јер се садашњи објекат налази у самом центру града. Нови објекат ће бити на локацији која је са свих страна повезана са саобраћајницама, што ће додатно олакшати правовремени излазак на интервенције”, изјавио је Томаш.

Он је рекао да ће локална власт урадити све што је у њеној надлежности да хитне службе увијек буду на располагању свим грађанима ове општине, као и да је у наредних годину-двије потребно обучити додатни броји млађих људи који ће се прикључити ватрогасцима.

Представник групе извођача предвођених фирмом “Тимград” Драган Милутиновић прецизирао је да је уговором предвиђено да градња буде завршена у року од осам мјесеци од почетка извођења радова.

“Објекат Ватрогасног дома заузимаће 450 квадрата грађевинске површине, а састојаће се од приземља и спрата. Имаће пет паркинг мјеста за велика ватрогасна возила, три за мала, као и помоћне просторије за дежурну службу и друге потребне просторије. Ми ћемо се потрудити да на најквалитетнији начин завршимо уговором преузете обавезе”, рекао је Милутиновић.

Потписивању уговора присуствовао је и старјешина Територијалне ватрогасне јединице Душан Слијепчевић који је рекао да прњаворски ватрогасци годинама уназад имају проблема са адекватним смјештајним капацитетима, посебно са лошом локацијом за излазак возила приликом интеревенција.

“Ово је прилика да се проблем коначно ријеши, јер је у посљедње вријеме око 700.000 КМ што средстава Ватрогасног савеза Републике Српске, што из општинског буџета издвојено за куповину нових ватрогасних возила и веома скупе опреме, који требају бити смјештени по прописима”, истакао је Слијепчевић. Он је оцијенио да су вјежбе уз асистенцију службе Хитне помоћи урађене добро, без потешкоћа и уз исказани висок степен ефикасности и стручности ватрогасаца.

Територијална ватрогасна јединица која у свом саставу тренутно има 21 ватрогасца извела је данас на градском тргу и показне вјежбе техничких интервенција спасавања унесрећених лица из саобраћајне несреће и гашења пожара на путничком аутомобилу.

СРНА, Т.С.