Скупштина општине Прњавор усвојила је буџет општине Прњавор за 2022. годину у износу од 27.800.000,00 КМ.

Буџетом су планиране инвестиције у вриједности од 6.750.000,00 КМ. Између осталог, реконструкција улице Илије и Алексе Малића, реконструкција водовода у Штрпцима и изградња водоводне мреже у Поточанима, изградња инфраструктуре у пословној зони, изградња спортске дворане, израда пројекта и почетак радова на водоснабдијевању МЗ Кремна, Кулаши и Поповићи, као и израда пројеката за водоводе у Доњим Гаљиповцима, Чорлама, Насеобини Лишња, Бабановцима, Хрваћанима, Просјеку, Мрачају-Отпочиваљци и Орашју-Новом Селу.

Буџетом за 2022. годину планирана је и једнократна помоћ за свако новорођено дијете, као и набавка уџбеника за ученике основних школа.

Приједлог буџета за ову годину већи је за 61,16% односно 10.550.000,00 КМ у односу на буџет за 2021. годину, а увећање је настало укључивањем новог буџетског корисника ЈЗУ Дом здравља Прњавор у оквир буџета, кредитним задужењем и повећањем прихода од ПДВ-а.

У наставку девете сједнице Скупштине општине, одборници ће расправљати о плану капиталних улагања за 2022. годину, програму одржавања локалне путне мреже за 2022. годину, као и овогодишњем програму одржавања објеката заједничке комуналне потрошње, програму кориштења средстава за унапређење пољопривредне производње, програму о начину кориштења новчаних средстава прикупљених прихода од посебних водних накнада и плану утрошака новчаних средстава која потичу од прихода од посебних намјена за шуме.