Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш одржао је састанак са начелником општине Станари, Радојицом Ћелић и потпредсједником Скупштине, Небојшом Кајганић на којем се разговарало о успостављању још чвршће сарадње између ове двије локалне заједнице.

Један од првих приоритета биће санација моста на ријеци Укрини између мјесних заједница Штрпци и Брестово. Од ЈУ„Воде Српске“ тражиће се санација корита ријеке Укрине како би се могло приступити санацији.

Други важан инфраструктурни пројекат јесте путни правац између мјесних заједница Кулаши и Осредак, гдје је неопходно прво рјешити одређене припремне радње како би се могло приступити модернизацији тог путног правца.

Начелник општине Станари, Радојица Ћелић казао је, да је општини Станари веома битна сарадња са општином Прњавор, прије свега, јер је једна веома развијена општина, која има просперитет и велику инфраструктуру и великим дијелом граничи са општином Станари.  „Заинтересовани смо за санацију моста у Брестову, те путне инфраструктуре Кулаши-Осредак, како би саобраћај на тим правцима могао несметано да функционише.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш сматра да ће се најважнија сарадња огледати кроз размјену искустава у функционисању Општинских управа ове двије локалне заједнице. „Договорили смо да у наредном периоду организујемо радни састанак са ширим делегацијама, гдје ћемо детаљније разговарати о планираним пројектима и побољшању рада Општинских управа“, рекао је господин Томаш, додавши да ће највећу корист сарадње имати грађани општина Станари и Прњавор.