Институцијама и покровитељима Међународне уличне трке у Прњавору, која се поводом обиљежавања Дана општине Прњавор традиционално одржава у марту већ 21. годину, данас су уручени сертификати „Пет златних звјездица“ Европске Атлетске Асоцијације за 21. Међународну уличну трку „Прњавор 2020“.

Предсједник Атлетског клуба „Прњавор“, Жељко Петровић, сертификате је уручио начелнику општине Прњавор, Дарку Томашу, помоћнику министра у Министарству породице, омладине и спорта, Мариу Ђурану, генералном спонзору трке, предузећу „Комерц-мали“, Дому здравља, чији су доктори за вријеме трке распоређени код стазе у случају потребе да се због повреда укаже помоћ такмичарима, и Полицијској станици у Прњавору, која је задужена за обезбјеђење стазе.

„Изузетно ми је задовољство да су Атлетски клуб „Прњавор“ и 21. Међународна улична трка достигли највећи стандард Европске Атлетске Асоцијације од „Пет златних звјездица“. Захвалио бих се Општини Прњавор и начелнику Дарку Томашу који нас из године у годину максимално подржава. Такође, Министарству породице, омладине и спорта, који су у Влади Републике Српске препознали значај наше манифестације, која је уједно проглашена и манифестацијом од значаја за Републику Српску“, рекао је Жељко Петровић, предсједник Атлетског клуба „Прњавор“.

Марио Ђуран, помоћник министра у Министарству породице, омладине и спорта, исказао је своје задовољство тиме што је Министарство породице, омладине и спорта и ове године покровитељ 21. Међународне уличне трке у Прњавору, која је данас коначно добила своу пету звјездицу.

„Министарство породице, омладине и спорта у протеклом периоду  подржавало је овај догађај, што ће сигурно чинити и у наредним годинама“, рекао је Ђуран.

Начелник општине, Дарко Томаш, изразио је захвалност Атлетском кулбу „ Прњавор“ на до сада увијек успјешној организацији ове велике спортске манифестације.

„Задовољство ми је да смо заједно констатовали да Међународна трка у Прњавору кроз године напредује и живи заједно са овим градом. Оно што ми је посебно задовољство јесте да је ово први пут да је трка добила статус „Пете златне звјездице“, истакао је начелник општине. Начелник Томаш се захвалио Министарству породице, омладине и спорта, и помоћнику Ђуран Мариу, који су Прњавор препознали као спортски град и средину гдје aтлетика заиста живи.

Међународна улична трка „Прњавор 2020“ у организацији Атлетског клуба „Прњавор“, биће одржана 27.марта, а наградни фонд у износу од 10000КМ обезбјеђен је од стране генералног спонзора, компаније „Комерц-мали“. Генерални покровитељ Међународне уличне трке је Општина Прњавор.