Руководство општине Прњавор организовало је данас пријем за двије породице које су из иностранства доселиле у Прњавор.

Ове породице су свакако позитиван примјер, а о разлозима повратка, осим личних разлога (повратка кући, новим изазовима), наводе и повољну економску ситуацију у Прњавору и пријатан животни амбијент.

Јован Хрвач родом из Зенице, а са некадашњим пребивалиштем у Прњавору, вратио се из Канаде са породицом и жељом за новим почетком, док је рускиња Марија из Казахстана, у Прњавор дошла из Аустије гдје је боравила на привременом раду. Марија истиче да се у Прњавору осјећа као код куће.

Начелник општине, Дарко Томаш каже да је у прошлој години било 40 одјава због одласка у иностранство, док је ове године било 26 одјава. Промјену пребивалишта, али на подручју Републике Српске, прошле године пријавило је 126 лица, а ове 165.

“Породицима које су се из иностранства вратиле у нашу локалну заједницу, желим најсрдачнију добродошлицу”, истиче Томаш.