На основу члана 17. Статута Удружења родитеља са четворо и више дјеце-Прњавор (у даљем тексту-Удружења), Управни одбор Удружења расписује:

ЈАВНИ ПОЗИВ
За предају захтјева за додјелу 3 (три) пластеника величине 50м2

ПРАВО УЧЕШЋА
Право учешћа имају жене родитељи, чланови Удружења који посједују властито пољопривредно земљиште, пољопривредно земљиште у заједничком власништву или пољопривредно земљиште узето на кориштење у непосредној близини стамбеног објекта у коме станују.

КРИТЕРИЈУМИ ДОДЈЕЉИВАЊА
1. Незапосленост мајке која је родила 4-оро и више дјеце (у даљем тексту Мајка) је апосолутни предуслов за конкурисање;
2. Незапосленост оца или супруга, или ванбрачног партнера, Мајке која живи у домаћинству са већином или најмање двоје дјеце коју је родила- 6 бодова.
Фактичко стање претходно наведеног утврђује Комисија непосредном посјетом породици уколико је стање такво да Мајка живи са мушкарцем који није отац свих или ниједног од дјеце која су са њом у домаћинству;
3. Број чланова домаћинства који живе у истом домаћинству као и Мајка, а немају сопствена примања- 2 бода по члану.
Овај критеријум се доказује кућном листом и изјавом Мајке-подносиоца захтјева о наведеном.
4. Непосједовање властите некретнине- 4 бода; овај критеријум се односи на непосједовање некретнине у власништву или фактичком власништву (посједу) Мајке, или особе наведене у тачки 2. овог позива.
Овај критеријум се доказује личном изјавом. Комисија ће у случају сумње у истинитост дате изјаве извршити провјере код надлежног органа за геодетско-имовинске послове.

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА
– Пријава на јавни позив (треба да садржи истакнут захтјев за додјелом пластеника, име и презиме, адресу, личну биографију, опис животних прилика, те кратко изложен план употребе пластеника);
– Овјерена лична изјава Мајке о запослености ње и оца или супруга или ванбрачног партнера са којим живи у домаћинству у коме још живе најмање двоје дјеце коју је родила (само уколико је Мајка незапослена);
– Овјерена лична изјава Мајке о броју чланова домаћинства који немају сопствена примања (колико особа живи са њом у домаћинству);
– Овјерена лична изјава Мајке о непосједовању некретнине из тачке 4. Под „Критеријуми додјељивања“.

НАПОМЕНА
Конкурсна комисија ће провјерити све наводе који буду дати у изјави. За извршење тог овлашћења моћи ће се користити евиденцијама које посједује Општинска управа, Завод за запошљавање и Републичка управа за геодетске и имовинско правне послове. Лице које да лажну изјаву, може бити гоњено кривично (што значи могућност новчане казне, казне затвора и губитка одређених права) а у том случају, губи свако право за стицање могућности додјељивања пластеника.

На основу пријављених кандидата и бодовања које изврши Комисија за одлуку по овом Јавном позиву, састављена од једног члана Удружења, једног представника Општинске управе Општине Прњавор и једног представника Центра за социјални рад Општине Прњавор, Управни одбор Удружења доноси ранг-листу најуспјешнијих кандидата, након које се врши додјела пластеника прворангиранима. У случају да један кандидат одустане, на начин да у року од 8 дана од правоснажности Одлуке Управног одбора о ранг-листи, не приступи поступку додјеле, сматраће се да је исти одустао, и пластеник се додјељује сљедећем кандидату по броју освојених бодова.

На одлуку Управног одбора о ранг листи пријављених кандидата за додјелу пластеника, може су уложити приговор у року од 8 дана другостепеној комисији, коју ће по потреби именовати Скупштина Удужења.
Рок за подношење пријава је 8 дана од дана објављивања јавног позива (до 31. октобра 2021. године) на огласној табли Удружења, Општинске управе и Центра за социјални рад.

Пријаве се могу предати радним даном од 7 до 15х у просторијама Центра за социјални рад. Резултати ће бити објављени на огласној табли Удружења и Центра за социјални рад. Неблаговремене и непотпуне пријаве неће се узети у разматрање.

УПРАВНИ ОДБОР УДРУЖЕЊА РОДИТЕЉА
СА ЧЕТВОРО И ВИШЕ ДЈЕЦЕ – ПРЊАВОР