Одјељење за пољопривреду, водопривреду и шумарство Општинске урпаве општине Прњавор је, у сарадњи са удружењем пчелара “Багрем” Прњавор, организовало једнодневни одлазак пољопривредних произвођача – пчелара са подручја општине Прњавор, на 42. Међународни сајам пчеларства “Ташмајдан 2016” у Београд. Сајам је одржан од 28. септембра до 2. октобра, у Ташмајданском парку.

Посјета пчелара сајму организована је протеглог викенда, а превоз је обезбијеђен од стране Општине Прњавор. Сајам је посјетило око 50 пчелара са подручја општине Прњавор, заједно са представницима Одјељења за пољопривреду, водопривреду и шумарство Општинске управе општине Прњавор.

На сајму је учествовало 200 излагача пчелињих производа и 85 излагача пчеларске опреме из Србије и других држава. Осим изложбе пчелињих производа и опреме за пчеларе, на овогодишњем сајму одржано је и предавање на тему “Контенјерски начин пчеларења”.