Одјељење за пољопривреду, водопривреду и шумарство Општинске управе општине Прњавор обавјештава пољопривредне произвођаче са подручја општине Прњавор да је у току реализација Пројекта развоја конкурентности у руралним подручјима, финансираног од стране Међународног фонда за рурални развој (ИФАД), а који имплементира Јединица за координацију пољопривредних пројеката при Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске у сарадњи са Ресором за пружање стручних услуга у пољопривреди. У току досадашњег рада идентификовани су неки ланци вриједности међу којима је и ланац вриједности за краставце корнишоне, а бизнис план лидери су “Carl Kuehne” д.о.о. Козарска Дубица, ЗЗ “Грачанка” Грачаница, “АМ – Ђогић” д.о.о. Живинице. Наведена предузећа имају у циљу проширење кооперантске мреже кроз организовање производње и откупа краставаца корнишона. Старт-aп пакети се финансирају на сљедећи начин: 40 % – пројекат, 10 % – Општина Прњавор и 50 % – произвођач (жене и млађи од 40 година имају додатних 10 % подршке из пројекта). При заснивању производње краставаца корнишона свим произвођачима ће бити обезбијеђен комплетан репроматеријал, који ће се отплаћивати кроз производ (50 % од укупног старт-ап пакета), а откуп цјелокупне произведене количине је загарантован. За све додатне информације заинтересовани пољопривредни произвођачи могу се обратити у канцеларије Одјељења или путем контакт телефона 051/660-860.