Општинска Комисија за избор најуређенијег дворишта објављује Јавни позив за избор најуређенијег дворишта на подручју општине Прњавор. Јавним позив обухваћене су четири категорије: двориште породичних стамбених објеката, двориште заједнице етажних власника, двориште школских објеката и балкон/тераса у стамбеном објекту. Право на учешће имају сва физичка и правна лица на подручју општине Прњавор, a сви заинтересовани пријаве могу поднијети у Шалтер сали Општинске управе општине Прњавор, до 11. маја 2018. године. Неблаговремене пријаве неће бити узете у разматрање.

Комисија формирана од стране начелника општине обићи ће локације пријављених кандидата и донијети одлуку о избору најуређенијих дворишта. Критеријуми за одабир су: одржавање и његовање биљака и земљишта, вриједност биљног покрова, естетски угођај и амбијент, уложени труд и креативност, укупно идејно и хортикултурно рјешење.