Општина Прњавор и ове године организује избор најуређенијег дворишта на подручју општине, а право учешћа имају сва правна и физичка лица са подручја општине.

У складу са новонасталом ситуацијом због пандемије вируса корона, правила избора су измјењена у односу на раније године, и кандидати своја дворишта могу пријавити искључиво путем електронске поште.

Према новим правилима суграђани, који желе да учествују у овом такмичењу, потребно је да на и-мејл: [email protected] пошаљу пријаву која мора садржавати име и презиме физичког лица/назив организације које се пријављује, адресу и контакт телефон, као и 10 одабраних фотографија дворишта/круга/балкона/домаћинства.

Такмичење је организовано у пет категорија и то: најуређеније приватно двориште, најуређеније двориште заједнице етажних власника, најуређеније двориште пословних субјеката, организација и јавних установа и најуређенији балкон.

Посебна категорија ће бити избор најуређенијег домаћинства на селу, у циљу промоције пољопривредне производње и живота на селу.

По закључењу пријава, односно 5. јуна ове године, Комисија за избор прогласиће пет науређенијих, а побједнике ће изабрати сами грађани – гласањем путем званичне фејсбук странице начелника општине, Дарка Томаша.

За најбоље уређена дворишта предвиђене су и новчане награде.