Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор обавјештава јавност општине Прњавор да је у току израда Измјене Урбанистичког пројекта „Градско језгро“ (Измјена VII). Обухват Измјене Урбанистичког пројекта „Градско језгро“ почиње од укрштања улица Вељка Миланковића и Алексе Шантића, прати улицу Алексе Шантића, наставља улицом Београдском до укрштања са улицом Лазе Лазаревића, ту се граница ломи у правцу југа и наставља низ улицу Лазе Лазаревића до укрштања са улицом Новака Пивашевића, даље граница наставља низ улицу Новака Пивашевића до укрштања са улицом Светог Саве, обухват јужно иде низ улицу Светог Саве и доктора Славка Шушка до пјешачког улаза у градски парк, прекопута Занатског центра I, ту граница ломи у правцу сјеверозапада и наставља уз источну границу парцеле к.ч. бр. 646/1 к.о. Прњавор, затим наставља сјеверно преко паркинга између робне куће и стамбено-пословног објекта колективног становања до улице Вељка Миланковића, гдје наставља улицом Вељка Миланковића до укрштања са улицом Алексе Шантића, одакле је обухват плана и почео.

Молимо сва заинтересована лица која су власници непокретности да у складу са чланом 42. Закона о уређењу простора и грађењу („Сл. гласник РС“, бр. 40/13, 106/15, 03/16 и 84/19) у Одјељење за просторно уређење Општинске управе, општине Прњавор, доставе своје приједлоге и сугестије за одређена планска рјешења на земљишту или објектима у њиховом власништву.

Под неопходним информацијама и подацима подразумијева се опис потреба, могућности, циљева или праваца развоја и слично.

Крајњи рок за доставу неопходних информација и података је 15 дана од дана објављивања овог Обавјештења.

За све информације грађани се могу обратити у просторије Општинске управе општине Прњавор у Одјељењу за просторно уређење, улица Карађорђева број 2, приземље, канцеларија број 4 и 7, сваким радним даном од 07.00 до 15.00 часова,  или на бројеве телефона 051/663-162 и 051/660 – 905.