Девета редовна сједница Скупштине општине почела је у 9.00 часова, а на дневном реду налазе се двадесет двије тачке.

На почетку сједнице, Скупштина општина је разрјешила Мирка Буквића функције предсједника Скупштине, због извршења судске пресуде којом je поништено рјешење Скупштине општине о разрјешењу предсједника Скупштине општине, Жељка Симића.

Одборници локалног парламента тренутно расправљају о нацрту ребаланса за прошлу годину у износу од 18.950.000,00 КМ.

У наставку деветог скупштинског засједања, одборници ће разматрати и приједлог буџета општине Прњавор који за ову годину износи 27.800.000,00 КМ, и за 5.600.000,00 КМ је већи од усвојеног нацрта, план капиталних улагања за 2022. годину, програм одржавања локалне путне мреже за 2022. годину, као и овогодишњи програм одржавања објеката заједничке комуналне потрошње, програм кориштења средстава за унапређење пољопривредне производње, програм о начину кориштења новчаних средстава прикупљених прихода од посебних водних накнада и план утрошака новчаних средстава која потичу од прихода од посебних намјена за шуме.

Скупштина ће именовати и неколико чланова школских одбора.