Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас сједницу на којој је закључено, да су у протеклих десет дана, на подручју општине Прњавор регистроване 32 особе заражене вирусом корона. Под здравственим надзором тренутно се налази 179 лица.

Четири особе код којих је потврђено присуство вируса корона су преминуле у протеклих десет дана, а ради се о особама мушког пола старије животне доби.  Општински штаб за ванредне ситуације изјављује искрено саучешће породицама преминулих.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 1. фебруара 2021. године, на снази остаје ограничено радно вријеме, од 06.00 до 22.00 часа, угоститељских објеката за исхрану и пиће, забрана јавних окупљања у групама већим од 50 лица и приватних окупљања у групама већим од 10 лица, као и забрана музике уживо у угоститељским објектима за исхрану и пиће.

Закључком Републичког штаба, до 1. фебруара 2021. године у периоду од 22.00 до 06.00 часова забрањује се свим привредним субјектима (драгстори, бензинске пумпе и сл.) продаја алкохолних пића.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистрованo je 887 особа заражених вирусом корона, 710 лица је опорављено, док је 61 особа преминула.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.