U Prnjavoru su juče započeti radovi na rekonstrukciji dijela magistralnog puta M 16.1 zbog izgradnje kružnog toka na raskrsnici na Vijaci. Izvođač radova je preduzeće „MG Mind“ iz Mrkonjić Grada, a izgradnju projekta kružnog toka, čija vrijednost iznosi 815.000 KM, finansira Javno preduzeće „Putevi Republike Srpske“.

„Radi se o rekonstrukciji magistralnog puta M 16.1, sa namjerom izgradnje kružne raskrsnice i to u dijelu na kome se ukršta magistralni put Prnjavor – Derventa i put Prnjavor – Stanari – Srbac, u mjestu Donja Vijaka. Time će Prnjavor dobiti savremenu saobraćajnicu“, rekao je Nenad Nešić, direktor Javnog preduzeća „Putevi Republike Srpske“.

„Zajedno smo otvorili most u Kulašima, zatim smo završili kružni tok na samom ulazu u grad i ulicu Vlade Vinčića, a ovo je jedan od većih projekata u našoj lokalnoj zajednici“, istakao je Tomaš, navodeći da je opština Prnjavor prije godinu dana sa „Putevima Republike Srpske“ potpisala ugovor o zajedničkoj izgradnji ove kružne raskrsnice.

Rok za izvođenje radova je devedeset radnih dana.