Прва седмица у октобру мјесецу обиљежава се као „Дјечија недјеља“. Обиљежена је и у Прњавору, бројним активностима предшколских и школских установа.

Једна од таквих активности одржана је данас на градском тргу, гдје су полазници Дјечијег вртића “Наша радост“, штићеници Дневног центра „Невен“ и ученици Основне школе „Никола Тесла“ упознали јавност са потребама дјеце и заштитом дјечијих права. Педагог у Дјечијем вртићу „Наша радост“, Љубица Божуновић рекла је да су током седмице у вртићу организовали радионице на тему „Вјеруј у себе“, на којима су дјецу учили о њиховим правима и обавезама. „Данас смо се дружили са другарима из Основне школе „Никола Тесла“ и Дневног центра „Невен“, а сутра ће нам у посјету доћи представници Црвеног крста, и на тај начин ћемо и завршити са овим активностима“, рекла је Божуновић.

Данашње активности на градском тргу подржао је и начелник општине Прњавор Дарко Томаш. „Општина Прњавор је увијек подршка свим активностима које су везане са дјецу, јер смо свјесни да је стварање предуслова за здраво и правилно одрастање дјеце, кључно за друштвено економски развој једне локалне заједнице. Поред симболичног обиљежавања значајних датума, бавимо се и конкретним стварима. Примјер је Дјечији вртић „Наша радост“, који функционише изузетно. Цијена вртића је најнижа у региону, а разлику средства обезбјеђујемо из општинског буџета, што најбоље говори о односу локалне заједнице према најмлађој популацији“, рекао је Томаш.

Он је нагласио, да се много улаже и у школску инфрастуктуру, те да је задње двије године у санацију школских објеката уложено преко милион марака. „Дјечија недјеља“ се обиљежава у свим градовима Републике Српске са циљем промоције права дјетета, побољшања друштвене бриге за дјецу и јачања одговорности свих субјеката заштите, као и упознавања шире јавности са потребама дјеце и њиховим психосоцијалним одрастањем под једнаким условима.