Данас су у центру града двије градске основне школе и дјечији вртић „Наша радост“, у сарадњи са Општином Прњавор, обиљежили Европски дан без аутомобила, 22. септембар. Шетњом кроз затворену градску улицу и дијелећи летке са слоганом „Вози мање, шетај више“ дјеца су указала старијим грађанима на проблеме узроковане сталном употребом моторних возила.

Присутнима се придружио и начелник општине, др Синиша Гатарић, истакавши своју намјеру да централна улица једног дана буде поплочана, пјешачка зона. „Тако би се поправио квалитет живота свих грађана, нарочито дјеце која би била безбједнија, а и емисија издувних аутомобилских гасова би била мања“, рекао је Гатарић.

Чланови Саобраћајне секције ОШ „Никола Тесла“, Предраг Дувњак и Маја Милосавац, апелују на све возаче да не пију када возе и да више брину о пјешацима.