Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш одржао је радни састанак са украјинским свештеником Закаљук Орелом и Сваток Андријом, предсједавајућим Вијећа националних мањина БиХ и чланом Удружења Украјинаца „Златни клас“ Прњавор.

На састанку је договорено постављање бисте највећег украјинског писца, сликара и хуманисте, Тараса Глигоровича Шевченка. Његово књижевно наслијеђе сматра се темељем новије украјинске књижевност, а сам Тарас Шевченко представља симбол Украјине.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш рекао је да националне мањине у Прњавору имају његову пуну подршку за реализацију идеја и пројеката које имају за циљ очување културног идентитета.

“Задовољство ми је, да сам и ја као начелник увијек имао и имам подршку украјинске заједнице у Прњавору”, истакао је Томаш.