Осма по реду „Конференција беба“ биће одржана у недјељу 10. јула са почетком у 18.00 часова у градском парку код Дома културе. И ове године бираћемо трочлано предсједништво – најмлађу, најстарију и бебу са највише браће и сестара, а на самом почетку манифестације родитељи ће моћи регистровати бебе рођене у периоду од 6. јула 2015. године до 10. јула 2016. године. Приликом регистрације потребно је дати на увид родни лист или неки други доказ о старости дјетета. Након регистрације услиједиће обраћање организатора начелника општине Прњавор др Синише Гатарића, као и представника Министарства породице, омладине и спорта РС. У забавном програму учествоваће најмлађи глумци драмске сцене СКПД „Просвјета“, ученици Школе за основно музичко образовање Прњавор, као и Тоде Николетић, српски писац и стваралац за најмлађе. Ове године у такмичарском дијелу биће одржане три дисциплине и то такмичење тата у пресвлачењу пелена, такмичење беба у пузању и такмичење беба у испијању сокића. За учешће у такмичењу тата у пресвлачењу пелена потребно је обезбиједити дјечија колица, а за учешће у такмичењу беба у испијању сокића флашицу за бебу. Побједницима такмичења биће уручени и поклони, које су обезбједили пријатељи „Конференције беба“, компанија „Лебурић комерц“, бутик за дјецу „Коко“ и беби шоп власнице Милене Савић, док ће бесплатну воду за присутне обезбиједити фирма „D&R commerc“. Поклоне од начелника општине Прњавор др Синише Гатариће добиће најмлађа, најстарија и беба са највише браће и сестара, а све регистроване бебе добиће и поклоне од Министарства породице, омладине и спорта РС. Циљ наведене манифестације је промоција одговорног родитељства и пружање подршке младим људима у њиховим настојањима да планирају и оснивају породице. Oпштина Прњавор има низак наталитет са тенденцијом даљег опадања. стопа природног прираштаја је аларманто ниска, па је простор општине захваћен депопулацијом или природним смањењем. Kонстантно смањење наталитета уназад неколико година у општини Прњавор има за посљедицу изразит пад природног прираштаја, што угрожава просту репродукцију становништва и изазива низ других посљедица, чији се негативни ефекти могу одразити на свеукупан развој општине. Као једна од мјера за превазилажење неповољне демографске ситуације у буџету општине годишње се планирају средства за једнократну новчану помоћ за треће и свако сљедеће новорођено дијете.