У Бањи Кулаши код Прњавора почео  је дводневни Међународни  сајам флористике, током којег ће бити организована предавања о цвијећу  и начину израде свадбених букета, спeцијалисте свадбене флористике из Словеније  Сабине Шегула.

На сајму учествују излагачи из Словеније, Хрватске, Србије, Македоније и Републике Српске.

Шегула која се овом врстом едукације бави већ 20 година каже да је на једном од ранијих сајмова упознала  Данијелу Домуз из Прњавора,  што је резултирало сарадњом и њеним доласком у Бању Кулаши.

“У ова два дана показиваћемо основне технике за прављење букета за свадбе, а радићемо подлоге за  букете за вјенчање. Представићемо и неке производе компаније  Оазис. Ово је прилика да цвјећари нешто ново науче и примјене у будућности“, каже  Шегула.

Она је похвалила општину Прњавор што подржава овакав вид едукације, јер је и то показатељ да се  у  локалној заједници брине у људима који се баве цвјећарством.

Сајам у Бањи Кулаши једна је у низу манифестација организованих у оквиру програма обиљежавања Дана општине Прњавор, а биће отворен  и сутра у времену од 9.00 до 17.00 часова.

СРНА, Т.С.