Млади огранак Српског књижевног клуба „Таласи“ Прњавор на иницијативу Аднана Селимовића, Анђеле Ћућић и Николине Савковић у акцији под називом „Попунимо празне полице“ прикупио је више од 200 књига за потребе Народне библиотеке у Прњавору, библиотеке Основне школе „Бранко Ћопић“ и заједничке библиотеке „Гимназије“ и Центра средњих школа „Иво Андрић“.

106 књига прикупљено је захваљујући подршци ученика који су донирали књиге из кућне библиотеке, а акцију је подржала и општина Прњавор куповином више од 100 нових књижевних наслова, посебно лектире.

„Акцији су се одазвали и професори Економског факултета у Бањалуци који су донирали десетак књига стручне литературе. Ове књиге ће сигурно бити од велике користи за студенте економије са подручја наше општине“ , рекао је један од иницијатора Селимовић.

„Жељели смо и да подстакнемо младе да читају, да писаној ријечи вратимо мјесто које јој припада“ , рекла је Николина Савковић.

Директор Народне библиотеке у Прњавору Драгана Маринковић рекла је да ће се донираним књигама попунити и обновити књижевни фонд јер ова установа има велики број похабаних и оштећених књига на полицама дјечијег одјељења. Такође директор установе захвалила се и општини Прњавор на финансијској помоћи приликом замјене дотрајале столарије на објекту библиотеке.

Акцију је поздравио и начелник општине Прњавор Дарко Томаш. Каже да све идеје и дјела ових младих људи који се реализују на подручју општине, не могу проћи незапажено и да ће у томе увијек имати подршку локалне заједнице.

Помоћ општине није изостала и када су недавно на објекту библиотеке извођени одређени грађевински радови, чија је вриједност око 20.000 КМ.

„Захвалио бих се Општинском одбору ДНС-а у Прњавору јер је када смо прикупљали приједлоге важних инфраструктурних пројеката за израду трогодишњег плана капиталних инвестиција њихова иницијатива, идеја и приједлог био управо овај објекат“ , рекао је Томаш. „У  наредном периоду требало би ријешити и питање гријања и извршити одређене радове на уређењу просторија”, додао је Томаш.  У ЈУ  „Народна библиотека” у Прњавору налази се око 40.000 књига, а тренутно има око 700 регистрованих чланова.