У протекла 24 часа, на подручју општине Прњавор регистрована су три лица заражена вирусом корона, а једна особа, код које је потврђено присуство вируса корона је преминула.

Општински штаб за ванредне ситуације изјављује искрено саучешће породици.

Под здравственим надзором тренутно се налази 171 лице.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистровано је 389 особа заражених вирусом корона, 271 лице је опорављено, док је 16 особа преминуло од посљедица заразе вирусом корона.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.

Закључком Рeпубличког штаба за ванредне ситуације, у периоду од 16. до 20. новембра биће обустављен васпитно – образовни рад у просторијама свих основних и средњих школа у Републици Српској, усљед потребе дезинфекције школских просторија, а ради организовања локалних избора 2020. године и кориштења школских просторија као бирачких мјеста.