Реагујући на жалбе у вези са запошљавањем особља на наплатним кућицама дионице Аутопута у Прњавору, директор Аутопутева РС, Душан Топић, поручује да је то завршена прича. Не и за начелника општине Прњавор, Дарка Томаша, који незадовољан одговором из предузећа Аутопутеви-још увијек, по овом питању, чека извјештај инспекције. 36 људи је запослено на наплатним кућицама на Вијаци, на дионици аутопута Прњавор-Добој. Као што је већ познато, ниједан прњаворчанин није добио посао. Начелник општине, Дарко Томаш, каже да још увијек чека извјештај Инспекције по том питању и наглашава да за путне трошкове ових људи годишње се издаја око 100.000 КМ. Та су средства, сматра Томаш, могла бити употребљена за боље намјене. “Мислим да није логично да од 36 људи који су примљени да раде у тим наплатним кућицама, није било било људи из Прњавора који испуњавају услове. Тим људима се, из сусједних општина, сваки дан плаћа путни трошак до Прњавора. Издвајања за намјене на годишњем нивоу су око 100.000 КМ. Да су на тим мјестима радили људи из Прњавора тог трошка не би било”, каже Томаш. Први човјек Аутопутева Српске, Душан Топић, каже да је запошљавање особља на наплатним кућицама дионице Аутопута у Прњавору, за сада завршена прича. “Мислим да је то завршена прича. Било је жалби и приговора. Имали смо чак и посјету Инспекције по неким од тих жалби, али то је све нормално, послије сваког конкурса. Мислим да је у том моменту можда било превише нервозе и незадовољства, којег имамо увијек у сличним ситуацијама, али то је завршена прича. Мислим да сви треба да чекамо сљедећи конкурс и сљедећу прилику, да се боримо заједно, поготово кандидати да се боре да добију посао”, поручује Топић. Топић најављује сљедећи конкурс крајем текуће године када се затвори систем наплате на дионици Бањалука-Градишка. Начелник Томаш још једном понавља да су људи из Прњавора заслужили да тамо раде и да су сигурно испуњавали услове.“И поред тога, ако су у “Аутопутевима РС” успјели испоштовати све процедуре, да у том контексту формално буде у реду, мислим да је суштина друга, односно беспотребно се бацају паре на путне трошкове тих људи, док с друге стране постоје људи у Прњавору који испуњавају услове на овом конкурсу”, каже Томаш. Испред општине Прњавор покренуте су све могуће процедуре, поред “Аутопутева” обратили су се и Омбудсману и Инспекцији. На њима је да процијене да ли је све било урађено у складу са законом или не; каже Томаш, те поручује и да ово буде на част онима који су тако урадили, прије свега људима који су били у комисијама.

Прилог ТВ К3