Reagujući na žalbe u vezi sa zapošljavanjem osoblja na naplatnim kućicama dionice Autoputa u Prnjavoru, direktor Autoputeva RS, Dušan Topić, poručuje da je to završena priča. Ne i za načelnika opštine Prnjavor, Darka Tomaša, koji nezadovoljan odgovorom iz preduzeća Autoputevi-još uvijek, po ovom pitanju, čeka izvještaj inspekcije. 36 ljudi je zaposleno na naplatnim kućicama na Vijaci, na dionici autoputa Prnjavor-Doboj. Kao što je već poznato, nijedan prnjavorčanin nije dobio posao. Načelnik opštine, Darko Tomaš, kaže da još uvijek čeka izvještaj Inspekcije po tom pitanju i naglašava da za putne troškove ovih ljudi godišnje se izdaja oko 100.000 KM. Ta su sredstva, smatra Tomaš, mogla biti upotrebljena za bolje namjene. “Mislim da nije logično da od 36 ljudi koji su primljeni da rade u tim naplatnim kućicama, nije bilo bilo ljudi iz Prnjavora koji ispunjavaju uslove. Tim ljudima se, iz susjednih opština, svaki dan plaća putni trošak do Prnjavora. Izdvajanja za namjene na godišnjem nivou su oko 100.000 KM. Da su na tim mjestima radili ljudi iz Prnjavora tog troška ne bi bilo”, kaže Tomaš. Prvi čovjek Autoputeva Srpske, Dušan Topić, kaže da je zapošljavanje osoblja na naplatnim kućicama dionice Autoputa u Prnjavoru, za sada završena priča. “Mislim da je to završena priča. Bilo je žalbi i prigovora. Imali smo čak i posjetu Inspekcije po nekim od tih žalbi, ali to je sve normalno, poslije svakog konkursa. Mislim da je u tom momentu možda bilo previše nervoze i nezadovoljstva, kojeg imamo uvijek u sličnim situacijama, ali to je završena priča. Mislim da svi treba da čekamo sljedeći konkurs i sljedeću priliku, da se borimo zajedno, pogotovo kandidati da se bore da dobiju posao”, poručuje Topić. Topić najavljuje sljedeći konkurs krajem tekuće godine kada se zatvori sistem naplate na dionici Banjaluka-Gradiška. Načelnik Tomaš još jednom ponavlja da su ljudi iz Prnjavora zaslužili da tamo rade i da su sigurno ispunjavali uslove.“I pored toga, ako su u “Autoputevima RS” uspjeli ispoštovati sve procedure, da u tom kontekstu formalno bude u redu, mislim da je suština druga, odnosno bespotrebno se bacaju pare na putne troškove tih ljudi, dok s druge strane postoje ljudi u Prnjavoru koji ispunjavaju uslove na ovom konkursu”, kaže Tomaš. Ispred opštine Prnjavor pokrenute su sve moguće procedure, pored “Autoputeva” obratili su se i Ombudsmanu i Inspekciji. Na njima je da procijene da li je sve bilo urađeno u skladu sa zakonom ili ne; kaže Tomaš, te poručuje i da ovo bude na čast onima koji su tako uradili, prije svega ljudima koji su bili u komisijama.

Prilog TV K3