Начелник општине Прњавор Дарко Томаш организовао је данас пријем за 11 студената који су прошле године конкурисали за студентску награду и добили наградно путовање у Милано.

Томаш је подсјетио да је заједничко студентско путовање у Италију било предвиђено крајем фебруара и почетком марта, али због епидемиолошке ситуације усљед појаве вируса корона није могло бити реализовано.

“Одлучили смо да ипак ове младе људе наградимо и да им умјесто путовања уручимо новчану противвриједност” , рекао је Томаш.

Он је изразио задовољство што је Општина Прњавор прва локална заједница у Републици Српској која је прије три године увела додјелу студентске награде, али и најавио да ће нови јавни позив за ову годину бити расписан за мјесец дана.

Мирјана Прерадовић која се школује на Ликовној академији у Бањалуци
каже да су овакве награде потврда цјелокупног рада и залагања како на факултету тако и током цијелог школовања, док студент Електротехничког факултета у Новом Саду Слађана Савковић сматра награду мотивацијом за даље напредовање.

СРНА. Т.С.