Начелник општине Прњавор Дарко Томаш рекао је данас да ће ова локална заједница набавити уџбенике за наредну школску годину за 1.268 ученика основних школа са подручја општине Прњавор који нису обухваћени набавком књига од стране Министарства просвјете и културе Републике Српске и Министарства породице, омладине и спорта Српске.

Томаш је након састанка са директорима  основних школа  рекао да ће општина провести процедуру јавне набавке уџбеника, а школе дистрибуцију.

Он је истакао да је у овогодишњем општинском буџету за ову намјену предвиђено 200.000 КМ, али да ће бити потребно издвојити додатна средства због поскупљења књига.

„Ми смо већ контактирали Завод за уџбенике и наставна средства Републике Српске и добили информацију да је дошло до повећања цијена за више од 30 одсто у односу на прошлу годину. Према ранијој рачуници требали смо издвојити око 203.000 КМ, а сада ће бити потребно 268.000 КМ, али ћемо изнаћи потребна додатна средства и ријешити овај проблем“ , појаснио је Томаш.

Директор Основне школе „Бранко Ћопић“ Јасмина Малешевић похвалила је потез општине да се свим основцима обезбиједе бесплатни уџбеници и на тај начин помогне родитељима.

„Двије године пандемије одузеле су много од образовања и свакодневног живота, књиге су много поскупиле и ово ће сигурно много олакшати родитељима да своје ђаке основце спреме у школу“ , рекла је Малешевићева.

СРНА Т.С.