Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш гостовао је јуче у програму РТРС, у емисији Српска данас, гдје је говорио о епидемиолошкој ситуацији да подручју општине Прњавор, наглашавајући да је неопходно да сви заједно поштујемо мјере које су на снази.

Томаш је рекао, да ће у буџету за 2021. годину бити планиран нови сет мјера помоћи привредним субјектима који су највише угрожени пандемијом вируса корона.

Говорећи о привредном развоју, Томаш је истакао да је постојала визија како системски да се ријеши питање развоја привреде у Прњавору. “Формирали смо пословну зону, у којој у посљедње двије године седам субјеката остварују привредну активност. На самом почетку мандата, донијели смо одлуку да стопа пореза на непокретности буде најнижа могућа, што је нашим привредницима у протекле четири године умањило намете за преко два милиона”, рекао је Томаш.

Он је нагласио, да су млади људи приоритет, да су обезбјеђене стипендије за све студенте са подручја општине и да је Прњавор, прва локална заједница која је увела студентску награду.

” У наредном периоду планирамо проширење система водоснабдјевања, реконструкцију појединих улица и локалних путева, као и реорганизацију одређених јавних предузећа коју нисмо успјели урадити у ранијем периоду. Код домаћинске куће, посао се никад не завршава”, наглашава Томаш.