Међународни теквондо турнир „Прњавор опен“ – теквондо Куп пријатељства окупио је 193 такмичара и 20 клубова из Србије, Хрватске, Словеније, Републике Српске и Ф БиХ.

Домаћин турнира је Теквондо клуб Прњавор, чији је тренер Бранислав Његован изразио наду да ће након двије године паузе у одржавању турнира због пандемије вируса корона поново оправдати очекивања и бити добри домаћини свим учесницима.

„Упркос  проблемима због пандемије  окупили смо изузетан број такмичара и клубова на 18. ‘Прњавор опену’. Ово је уједно и генерална проба за наступ наших репрезентативаца на Европском првенству у априлу у Поречу, са којег очекујемо медаље“ , рекао је Његован у изјави Срни.

Тренер ТК „Алфа Брод“ Роберт Катушић каже да је клуб из Славонског Брода редовни гост турнира у Прњавору.

„Долазимо свих 18 година, турнир је добро организован, јака је конкуренција. Надамо се, као и увијек, фер и поштеној борби, угодном дружењу са осталим клубовима“ , изјавио је Катушић.

Учесник турнира је и ТК „Душан Силни“ из Малог Зворника. Тренер клуба Дејан Лукић каже да је част и задовољство бити на турниру у Прњавору.

„Прије 20 година сам долазио у Прњавор као такмичара, сада сам ту и као тренер. Одлични су атмосфера међу такмичарима, све су то наши пријатељи, а  Прњавор је увијек добар домаћин“ , рекао је он.

Тренер сарајевског клуба „Торнадо“ Нијаз Џака истиче да је и клуб који он предводи  18. пут у Прњавору.

„Презадовољни смо. Очекујемо медаље као и ранијих година, али се прије свега надамо лијепом дружењу наше дјеце“ , каже Џака.

Турнир је отворио предсједник Скупштине општине Прњавор, Жељко Симић који је рекао да је Прњавор данас домаћин једног величанственог спортског догађаја.

„Задовољство је данас присуствовати овом такмичењу, а организаторима захвалност на изванредној организацији и доброј атмосфери која је присутна у дворани“ , рекао је Симић.

Такмичења у Спортској дворани „Слога“  одвијају се у мушкој и женској конкуренцији у пет старосних категорија, и двије дисциплине форме и борбе.

Турнир “Прњавор опен” који се налази у календару активности Теквондо савеза Републике Српске и Теквондо савеза БиХ прва је у низу манифестација којом ће бити обиљежен 24. март, Дан општине Прњавор.

ТК „Прњавор“ основан је прије 28 година, а тренутно има четрдесетак чланова у три категорије.

СРНА, Т.С.