Члан шпанске “Керн фарме” Енрике Унзуе Санз побједник је треће етапе Међународне бициклистичке трке Београд – Бањалука, чији је циљ био у Прњавору.

Други је био Алберт Санабрија из “Каха рурала”, а треће мјесто заузео је Роман Маикин, члан “Камбоџа сајклинг академије”.

Санз је након побједе рекао да су коначно дошли до етапне побједе послије два друга мјеста и нада се да ће славити и на посљедњој етапи.

Лидер у генералном пласману остао је Јакуб Качмарек, члан екипе “Мазовја срце из Пољске”, који послије треће етапе има 18 секунди више од Романа Маркеза Мартија.

Качмарек рекао је новинарима да је тимски рад био кључан да се задржи жута мајица.

“Пресрећан сам што са ове позиције улазимо у посљедњу етапу, жута мајица је наш приоритет и надам се да ћемо успјети да је задржимо до краја” , рекао је Качмарек.

Бањалучанин Душан Калаба који наступа за репрезентацију Србије сачувао је црвену мајицу која је намијењена најбољем спринтеру, а чији је покровитељ “Глас Српске”.

“Трећа етапа је била изузетно брза, није било лако, али смо успјели одржати предност. Мислим да ћемо сутра у Бањалуци успјети задржати мајицу и надамо се побједи у спринту”, додао је Калаба.

Плаву мајицу за најбољег брдског возача обукао је Мика Хеминг из екипе “Малоја пушбајкерс”, док је бијелу за најбољег возача до 23 године сачувао Данил Проницкиј из “Вино Астана” тима.

Директор трке Владимир Куваља рекао је новинарима да је поносан на манифестацију на коју долазе бициклисти из цијелог свијета.

“Посебно сам поносан што смо трку успјели организовати у овим тешким условима када је већина манифестација у свијету отказана”, напоменуо је Куваља.

Међу публиком која је дочекала бициклисте из 18 земља био је и начелник општине Прњавор Дарко Томаш за кога је, како је истакао, велика част бити дио једног овако великог међународног догађаја који доприноси промоцији градова и општина домаћина.

“Настојимо да сваке године задовољимо услове који се од нас траже како бисмо били домаћини барем једне од етапа. Имамо у плану да и наредне године будемо партнери у овом великом пројекту”, рекао је Томаш.

Трећа етапа Међународне бициклистичке трке Београд-Бањалука стартовала је из Теслића, а бициклисти су на путу до Прњавора прошли кроз Добој и Дервенту.

Сутра је на програм финална вожња до Бањалуке гдје ће трка традиционално завршити круговима и бити проглашен укупни побједник.

СРНА, Т.С.