Служењем парастоса за 626 погинулих бораца са подручја општине Прњавор у протеклом одбрамбено – отаџбинском рату и полагањем вијенаца у Спомен – храму на Вучијаку и код Спомен – обиљежја у Шибовској почело је обиљежавање 24. марта, Дана општине Прњавор.

Предсједник Скупштине општине Жељко Симић каже да је сјећање на хероје који су створили Републику Српску људска и морална обавеза свих генерација које данас, захваљујући њиховој жртви,  живе у миру.

„Њихова храброст и јунаштво су нас обавезали да их трајно помињемо и чувамо успомену.  Сјећање на ове људе не смије никада да изблиједи“ , поручио је Симић.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш каже да локална заједница, али и Република Српска  у складу са могућностима помажу борачку категорију становништва.

„ Посматрано из угла појединца то можда није увијек довољно, али се зато мора пронаћи квалитетно рјешење, а ово питање третирати као приоритет“ , навео је Томаш.

Данас ће у Прњавору у поводу Дана општине бити одржана свечана сједница Скупштине општине на којој ће бити уручене највише општинске награде и признања појединцима који су се истакли у свом раду и доприносу развоју локалне заједнице.

(СРНА/ Т.С.)