Начелник општине, Дарко Томаш посјетио је подручну школу у Кокорима којој је локална заједница донирала учионички намјештај и тако се укључила у акцију коју је крајем прошле школске године покренула учитељица Весна Хуцман.

Томаш је честитајући запосленима на свим досадашњим постигнутим резултатима изразио задовољство акцијом на опремању учионица коју заједно реализују родитељи ученика и наставни кадар ове школе.

„По сазнању за ову активност општина се укључила својом донацијом, а у складу са школским потребама. Тешко је организовати квалитетну наставу за мали број ученика, али овдје у томе успијевају и ми ћемо зато бити на располагању,  да испратимо све њихове активности и напоре да малишанима обезбиједимо што боље услове за рад и учење“, рекао је Томаш.

Директор Основне школе „Милош Црњански“ Поточани, Свјетлана Гајић каже да су Кокори једна од њихових пет подручних школа, мала по укупном броју ученика, али вриједна по ђацима и запосленима и изузетној сарадњи са родитељима .

Гајићева је подсјетила да су се на иницијативу учитељице Хуцман ангажовали родитељи ученика, реновирали учионицу првог разреда, замијенили под, купили дио учионичког намјештаја, а препознајући њихов рад и одмах по сазнању за ове активности акцији се прикључила и општина Прњавор донацијом вриједног учионичког намјештаја.

Она је истакла да имају изузетну сарадњу са локалном заједницом и начелником Томашем, и изразила  захвалност што општина Прњавор сваке године новогодишњим пакетићима и улазницама за клизалиште обрадује ученике.

Основна школа „Милош Црњански“ Поточани са подручним школама Кокори, Хрваћани, Црквена, Просјек и Орашје броји укупно 251 ученика. Подручна школа у Кокорима у овој школској години има 28 ученика од првог до деветог разреда.