Одборници Скупштине општине Прњавор усвојили су буџет за 2017. годину у износу од 13.787.500 KM, што је за 135.000 КМ мање од износа предвиђеног нацртом, а на препоруку Министарства финансија. Буџетом за 2017. годину планирана су повећања средстава за стипендије, подстицаје у пољопривреди, спорту, те борачким категоријама, а смањена су средства за лична примања. „Средстава за стипендије су повећана на 300.000 КМ, а данас смо успјели за још 20.000 КМ повећати средства за подтицаје у пољопривреди која ће сада износи око 400.000 КМ. Уштеде смо направили на примањима запослених у општинској управи и установама буџетским корисницима“, рекао је начелник општине Дарко Томаш. Он је нагласио, да је за капиталне инвестиције планирано око милион марака, који ће бити реализовани кроз програме општинских одјељења. Предсједник СО Прњавор Жељко Симић изразио је задовољство што је усвојен буџет, који представља основ за доношење других развојних планова и програма који ће бити разматрани почетком наредне године. Одборници локалног парламента усвојили су данас и Приједлог Одлуке о измјени Одлуке о накнадама одборницима и члановима радних тијела Скупштине општине Прњавор, у складу са одредбама новог Закона о управи и локалној самоуправи Републике Српске, према којој висина одборничке накнаде износи 50 одсто просјечне плате запослених у општинској управи. До сада је одборничка накнада у Прњавору износи 65 одсто просјечне плате у општинској управи односно 450 КМ, а према измијењеној одлуци ова накнада износиће око 370 КМ. На приједлог начелника општине, одборници СО Прњавор изабрали су већином гласова Славишу Миланковића за замјеника начелника општине Прњавор.