У поводу обиљежавања 24. марта, Дана општине Прњавор данас је одржан састанак са делегацијама братимљених општина Болеславеца (Пољска), Босковица (Чешка) и Сежане (Словенија) које бораве у општини Прњавор. На састанку је било ријечи о реализацији заједничких пројеката. Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш рекао је да братимљене општине имају велико искуство у писању пројеката и да би они могли бити велика подршка општини Прњавор у реализацији ових активности. „У неком протеклом периоду сарадња са братимљеним општинама углавном је била везана за узајамне посјете поводом обиљежавања значајних датума, али сада смо разговарали и о реализацији неких заједничких пројеката“, рекао је Томаш.

Замјеник начелника округа Болеславец, Томаш Габријак рекао је да општина Прњавор напредује из године у годину и да постаје прави европски град, а да ће изградња аутопута увелико допринијети даљем развоју. „Изградњом аутопута и реализацијом инвестиционих планова сигруно ће доћи до смањења незапослености. Ово причам из искуства, будући да је и Болеславец прије 15 година био у сличној ситуацији. Након изградње аутопута, град је доживио велики просперитет, а незапосленост се смањила са 20 на свега 3 одсто“, рекао је Габријак. Сарадња општине Прњавор и Босковица почиње да буде конкретнија, будући да ће у овој години Босковице посјетити спортисти и ђаци, те да смо почели сарадњу са прњаворском Гинмазијом, рекла је Хана Недомова, начелница Босковица. Давид Шкабар савјетник општине Сежана рекао је да они имају велико искуство у писању пројеката и понудио потребну помоћ. Састанку са делегацијама братимљених општина присуствовао је и предсједник Скупштине општине Прњавор, Жељко Симић и одборник из реда националних мањина, Бранко Декет.