Предсједник Скупштине општине Прњавор Жељко Симић разговарао је данас са представницима Удружења ратних војних инвалида /РВИ/, Удружења родитеља дјеце са посебним потребама “Невен”, Удружења слијепих и слабовидих лица и представницима Борачке организације, поводом обиљежавања 3. децембра – Међународног дана особа са инвалидитетом. На састанку је разговарано о раду и плановима удружења, проблемима са којима се сусрећу, као и односу удружења и локалне власти и њиховој сарадњи. „Општина помаже овим лицима у складу са могућностима и то ћемо чинити и у будућности. Пажњу ћемо посветити бризи о инвалидима и то финансирањем рада удружења и њихових пројеката“, рекао је предсједник Симић. Он је нагласио, да је инвалидима потребна помоћ у стамбеном збрињавању, уклањању архитектонских баријера, лијечењу и запошљавању. Дан посвећен особама са инвалидитетом установљен је 1992. године, када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају да обележавају тај дан с циљем да се унаприједи и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву. Годишње обиљежавање Међународног дана особа са инвалидитетом има за циљ да промовише разумијевање проблема инвалидитета и мобилизира подршку за дигнитет, права и добробит особа са инвалидитетом.