У складу са ванредним хидрометеоролошким билтеном Републичког хидрометеоролошког завода и упозорењем Републичке управе цивилне заштите на метео аларм, а везано за појачане падавине, Општински штаб за ванредне ситуације издаo je саопштење за јавност, у којем се наводи, да се према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода у периоду од 11. до 15. маја 2019. године очекује повећан интензитет падавина. „ Oбилне падавине очекују се 12, 13. и 14. маја 2019. године. С обзиром на засићеност тла и достигнути ниво водостаја опасност од поплава и појаве клизишта је повећана. У вези с тим, привредним друштвима, правним лицима и грађанима налаже се предузимање превентивних мјера на плану личне, узајамне и колективне заштите. У том смислу, потребно је припремити приручна средства за заштиту објеката и материјалних добара, пратити ситуацију и саопштења надлежних служби и органа и поступати у складу са истим. У случају потребе, обезбједити измијештање стоке и материјалних добара из зоне повећаног ризика од поплава. Надлежни органи ће пратити ситуацију, предузимати потребне мјере и радње и путем средстава јавног информисања обавјештавати јавност. Све евентуалне уочене опасности грађани могу пријавити на бесплатне телефонске броје 121 – Оперативно-комуникативни центар Бања Лука и 123 – Територијална ватрогасна јединица “, наводи се у саопштењу Општинског штаба за ванредне ситуације.