У складу са ванредним метеоролошким билтеном Републичког хидрометеоролошког завода и упозорењем Републичке управе цивилне заштите на потенцијално опасне временске прилике, Општински штаб за ванредне ситуације издаo je саопштење за јавност, у којем се наводи, да се према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода за 9. јули 2019. очекује врло нестабилно вријеме са честим грмљавинским процесима и локалним непогодама, прво у јужној половини земље, касније поподне и увече у сјеверној половини биће обилнијих падавина и услова за град. „Повећана количина падавина прогнозира се до сриједе, 10. јула до 6.00 часова, а локално јаки пљускови могу износити и до 30 мл/м². Упозоравају се привредна друштва, правна лица и грађани на потенцијално опасне временске прилике и обавезу предузимања превентивних мјера на плану личне, узајамне и колективне заштите. У том смислу потребно је, у складу са могућностима, извршити заштиту имовине и материјалних добара од опасности од града, пратити ситуацију и саопштења надлежних служби и органа и поступати у складу са истим. Све евентуалне уочене опасности грађани могу пријавити на бесплатне телефонске броје 121 – Оперативно-комуникативни центар Бања Лука и 123 – Територијална ватрогасна јединица “, наводи се у саопштењу.