Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић обишао је санирани мост на потоку Стублењак у Горњим Штрпцима, који је био уништен у поплавама, а који повезује засеок Ружевце и Мусе. „Саницијом овог моста увелико је олакшана путна комуникација на потезу од засеока Ружевци према Мусама. Мјештани су извршили припрему за санацију, док је општина обезбиједила грађевински материјал“, рекао је начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и додао да се ради о веома чврстом инфраструктурном објекту, гдје су стубови са сваке стране дубоко усјечени у подлогу, направљена ограда и посут прилазни пут. Мјештани засеока Ружевци и Мусе захвалили су се начелнику Гатарићи на препознавању њихових проблема и истакли да им овај мост пуно значи. Истичу да је раније овај мост највише проблема правио пољопривредницима који су ишли комбајнима у жетву јер нису могли проћи због уског моста, а проширењем је сада тај проблем ријешен, каже Ненад Југовић из засеока Ружевци. „Доста нам ово значи, јер није могао ни комбајн и ниједна машина нису могли проћи јер је било уско, само су путничка аута могла, и јако смо задовољни, сви мјештани ових засеока“, каже Југовић.

Начелник Гатарић обишао је и асфалтирани дио пута у Доњим Штрпцима поред магистралног пута крај прњаворских рибњака.“ Овим активностима жељели смо да нашим редовним обавезама подржимо и привреднике наше локалне заједнице с обзиром да се у непосредној близини налази мотел и ресторан Рибњак као један од туристичких потенцијала наше општине”, рекао је Гатарић. Начелник Гатарић је нагласи да је дио овај дио пута био у потпуности девастиран, те да је асфалтирано око 700 квадрата у вриједности око 14.000 марака. „Разлог за асфалтирање је двојак. Један разлог је што је ово стварно било запуштено и било је јако битно нашим суграђанима који живе на овом дијелу општине да се то поправи. У наредном периоду планирамо да пут „Дрвењак“ спојимо у потпуности са „Ковјанићима“, обзиром да смо већ спојили дионицу 1300 метара од „Стевића“ према „Дријену“ и дервентској општини. Други разлог за асфалтирање је и овај објекат (мотел „Рибњак“) који је направљен и на овај начин ми подржавамо и нашу привреду“, додао је Гатарић. Власник мотела „Рибњак“ Радиша Тривичевић каже да је мотел доведен у функцију након 10 година стајања „Начелник општине са својим тимом имао је слуха, ми смо му се обратили и ниједног тренутка, с обзиром да је тешка ситуација, није рекао да не може, рекао је покушаћу и даћу све од себе да се то уради и стварно је урадио“, изјавио је Тривичевић. Гатарић је додао да је ово добар примјер како  се и са мањом инвестицијом може направити добра ствар и за село и за привреду.