Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић обишао је саниране локалне путне правце у Горњој и Печенег Илови, који су оштећени усљед дјеловања клизишта. Путни правац у Печенег Илови на Малешевића брду био је изузетно оштећен, а овај путни правац води према центру села у једном правцу и према општини Србац у другом. „Ради се о редовној активности санирања ствари, које су у протеклом периоду девастиране. Тамо гдје постоји проблем да грађани упознају локалну власт преко својих представника и Савјета мјесних заједница и ово је најбољи начин комуникације између општине и грађана“, рекао је Гатарић. Мјештани Печенег Илове захвални су начелнику Гатарићу, јер се није оглушио на њихов проблем. Миленко Малешевић је нагласио да ове активности за њих много значе. „Пут је био оштећен до те мјере да нико није могао да прође. Обратили смо се нашем начелнику Гатарићу који нас је лијепо примио и обећао рјешавање проблема, што је и испунио за три дана“, рекао је Малешевић.

Мјештани Горње Илове проблем са клизиштем на локалном путном правцу имају од 2010. године. Неколико пута овај правац је саниран, али право рјешење проблема дошло је тек сада. „Пут је био оштећен до те мјере, да смо морали пролазити кроз шуму да би се укључили у даљу саобраћајну комуникацију. Сада је напокон то ријешено и захваљујемо начелнику Гатарићу и одборнику Богољубу Санчанину што су помогли да се то уради“, рекао је Чедо Сарић, мјештанин Горње Илове. У протеклом периоду биће реализовано још неколико пројеката од значаја за општину Прњавор и њене грађане.