Деветоро Рома са подручја општине Прњавор који похађају основну школу и два средњошколца добили су данас од општине Прњавор одређена новчана средства за набавку школског прибора и материјала.

Начелник општине Дарко Томаш прецизирао је да су основци добили по 80,00 КМ, а ученици средње школе по 150,00 КМ.

„Можда то нису превелика средства, али су мотивација ромској популацији да уписују средњу школу и факултете. У том контексту измијенићемо и одлуку о стипендирању ученика и студената, па ће и сви студенти из реда ромске популације имати стипендију“ , истакао је Томаш.

Он је подсјетио да је ово 19. година како локална заједница, на иницијативу ромских удружења из Прњавора,  на овај начин помаже младим Ромима.

Предсједник Удружења „Ромска дјевојка – Романи ћеј“ Сњежана Мирковић каже да је ово с једне стране вид помоћи породицама школске дјеце, а с друге подстрек дјеци да се школују.

Она је изнијела податак да се тренутно једна Ромкиња са подручја општине Прњавор образује на високошколској установи.

Срна Т.С.