У општинском Одјељењу за пољопривреду, шумарство и водопривреду у Прњавору од почетка ове седмице, када је почело издавање захтјева за регресирано гориво, захтјеве је преузело 605 пољопривредних произвођача, потврдила је Срни начелник овог одјељења Драгана Томаш. Томашева је прецизирала да су на подручју општине Прњавор у регистар пољопривредних газдинстава уписана 1.883 произвођача.“Право кориштења регресираног дизел горива одобрено је за 1.774 произвођача, за 63 пољопривредника то право је оспорено јер имају количине испод 20 литара, а 46 произвођача не могу преузимати гориво због неизмирених обавеза из ранијег периода”, истакла је Томашева. Она каже да су повољни временски услови за рад утицали на добар досадашњи одзив пољопривредника. Максимална количина регресираног дизел горива која се може преузети за обрадиве површине у 2016. години за све биљне културе је 100 литара по хектару. Гориво се плаћа одмах приликом куповине по малопродајној цијени умањеној за 0,60 КМ по литру, што је износ регреса. Куповина се може обавити у неколико наврата, уз услов да се обави код истог овлаштеног дистрибутера, на истој бензинској пумпи. Рок за преузимање захтјева је 30. новембар. Према подацима Одјељења за пољопривреду, шумарство и водопривреду општине Прњавор у прошлој години право на регресирано гориво искористила су 1.204 пољопривредника.

СРНА, Т.С.