Начелник општине Прњавор Дарко Томаш разговао је данас са Милом Ковачевићем, предсједником Фудбалског савеза РС о могућностима реализације пројекта „FIFA GOAL“ на подручју општине Прњавор. Начелник Томаш је рекао да је кандидовао општину Прњавор за овај пројекат, те да је упознао предсједника ФСРС са локацијом и начином на који би Прњавор реализовао овај пројекат. „Регулационим планом пословно туристичке зоне „Вијака“ предвиђена је изградња спортских комплекса која подразумијева и фудбалске терене и имамо одличне предуслове да једну од најбољих локација у РС понудимо за изградњу једног оваквог комплекса“, рекао је Томаш и додао да је опредијељен да се поправи стање спортских клубова на подручју општине Прњавор. „Поједини спортисти остварују запажене резултате у индивидуалним спортовима, али проблем је опстанак и развој колективних спортова. Желимо вратити стару славу и сјај фудбалском, кошаркашком, рукометном и женском одбојкашком клубу“, рекао је Томаш. Предсједник Фудбалског савеза Републике Српске, Миле Ковачевић потврдио је да је Прњавор озбиљан кандидат да добије реализацију овог пројекта. „Општина Прњавор је исказала озбиљну заинтересованост за реализацију овог пројекта и када обавим разговоре са осталим заинтересованим локалним заједницама, те добијемо њихово писмено изјашњење, донијећемо одлуку гдје ће се градити центар из пројекта FIFA GOAL“, рекао је Ковачевић и нагласио да Фудбалски савез Републике Српске располаже са око 400 до 500 хиљада долара за овај пројекат, те додао да би пројекат у коначници могао да кошта око 2 милиона марака. „О начину на који ћемо обезбиједити остатак средстава разговараћемо са начелницима локалних заједница. Сигурно је да ће у затварању финансијске конструкције учествовати Фудбалски савез РС и Фудбалски савез БиХ, као и остали заинтересовани спонзори и донатори“, рекао је Ковачевић. Данашњем састанку присуствовао је и Зоран Декет, предсједник Фудбалског клуба „Љубић“ који се захвалио начелнику општине, као и предсједнику Фудбалског савеза Републике Српске на подршци у акцији „Плави тим – буди и ти са њим“ коју је покренуо овај клуб. „У склопу ове акције до сада смо продали 400 годишњих карата и планирамо да та средства уложимо у реализацију инфраструктуре на постојећем објекту ФК „Љубић“, рекао је Декет. Он је позвао све људе добре воље да се укључе у акцију подршке и помоћи ФК „Љубић“.