Odjeljenje za lokalni ekonomski razvoj i društvene djelatnosti obavještava mlade sa područja opštine Prnjavor, da je JU Zavod za zapošljavanje Republike Srpske raspisao Javni poziv nezaposlenim licima za korišćenje sredstava po programu podsticanja razvoja preduzetništva kod mladih starosti do 35 godina – STARTAP (START-UP) SRPSKA. Pravo na subvenciju za samozapošljavanje može ostvariti lice starosti do 35 godina s ciljem osnivanja radnje ili drugog oblika preduzetništva ili osnivanja privrednog društva, pod uslovom da u njemu zasniva radni odnos. Zahtjev se podnosi na propisanom obrascu koji se može dobiti u nadležnom birou prema prebivalištu nezaposlenog lica, kao i na internet stranici Zavoda za zapošljavanje RS. Javni poziv ostaje otvoren 30 dana od dana objavljivanja, a krajnji rok za podnošenje zahtjeva je 04.01.2019. godine.

Sve dodatne informacije zainteresovani mogu pronaći na stranici Zavoda za zapošljavanje RS: http://www.zzzrs.net/index.php/javni_pozivi/.