Испред друштвеног дома у Маћином брду ради се припрема и уређење дворишта за асфалтирање, а радове је јуче обишао и начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић. Начелник Гатарић је истакао да је у протеклом периоду овај дом реконструисан уз помоћ Амбасаде Чешке. „У току су радови на уређењу овог двориштва за асфалтирање и планирамо да сљедеће године поставимо асфалт. Наравно у овој мјесној заједници радимо и неке друге активности. Кренули смо са уређeњем неких путних праваца, чишћењем канала, те посипањем и затезањем путева“, рекао је Гатарић. Он је нагласио да ће у наредном периоду бити одржан састанак са представницима Водовода, с циљем да се вода са Повелича доведе и у ову мјесну заједницу.  Томислав Буковица, члан Савјета мјесне заједнице Маћино брдо рекао је да начелник Гатарић и његови сарадници у потпуности испуњавају ово што је обећано у протеклом периоду и да ће активности које се проводе много значити за ову мјесну заједницу која броји 160 домаћинстава.